Zima

Sportovní aktivity

Okolí hotelu Vyhlídka se přes zimu promění v ráj lyžařských a běžkařských tras v samém srdci Krkonoš, nejznámějšího, nejvyššího a nejnavštěvovanějšího pohoří v České republice.

BĚŽKOVÁNÍ

Vychutnejte si zimní přírodu, údolí a hřebeny východních Krkonoš. Pro výlety nebo sportovní trénink využijte 70 kilometrů skvěle upravených běžeckých stop Krkonošské magistrály, na které pak navazuje více než 560 km místních lyžařských cest a okruhů.

[Mapa běžeckých tras] http://www.hkregion.cz/dr-cs/12537-bezecke-trate-v-okoli-janskych-lazni.html

LYŽOVÁNÍ

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC je největší lyžařský resort v Česku, kde můžete lyžovat na 44 km sjezdovek a lyžařských cest na jeden skipas.

[SkiResort ČERNÁ HORA – PEC] https://www.skiresort.cz

Jen ve SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC se můžete svézt osmimístnou kabinkovou lanovkou ČERNOHORSKÝ EXPRESS, jejíž dolní nástupní stanice se nachází pouhých 350 m od hotelu Vyhlídka.  

VEČERNÍ LÝŽOVÁNÍ

Užijte si vzrušující lyžování a snowboarding i po setmění na 7 sjezdovkách s umělým osvětlením, včetně nejdelší osvětlené sjezdovky v Česku – Protěž (1.6 km) v areálu Černá hora (Janské Lázně) a nejširší osvětlené sjezdovky Javor (1.3 km) s osvětleným Snowparkem v Peci pod Sněžkou. Příjemným bonusem k večernímu lyžování je bezplatné parkování na Centrálním parkovišti.

SÁŇKOVÁNÍ

Projeďte se na sáňkách či bobech po nejstarší sáňkařské cestě v Česku, jež je 3,5 km dlouhá a má převýšení 560 m. Pro větší adrenalin vyzkoušejte tento sjezd za tmy, pod vedením instruktorů lyžařské školy LIVE.

[Černohorská sáňkařská cesta] https://www.skiresort.cz/skiarealy/cerna-hora/ch-aktivity/ch-sankarska-cesta/

Ostatní aktivity

STEZKA KORUNAMI STROMŮ

Krkonošská, Janské Lázně

Originální bezbariérová vyhlídková věž nabízí naučnou stezku s rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, odvážlivci se mohou dostat dolů i tobogánem.

[Stezka korunami stromů] http://www.stezkakrkonose.cz

VÝTVARNÁ DÍLNA BOSORKA

Lázeňská 41, Janské Lázně

Výtvarná dílna je prostor pro děti i dospělé, kteří neztratili chuť tvořit. Otevírací doba: leden – březen.

[Výtvarná dílna Bosorka] http://www.bosorka-art.com

Tipy na výlet

POŠTOVNA NA SNĚŽCE (1603 m n. m.)

Navštivte nejvyšší horu Krkonoš. Čeká Vás úchvatný panoramatický výhled do daleké krajiny a možnost poslat originální pohled z nejvýše postavené budovy v České republice s razítkem Poštovna na Sněžce.

[Poštovna na Sněžce] http://www.postovnasnezka.cz

Dolní stanice lanovky na Sněžku se nachází zhruba 1,5 km od centra Pece pod Sněžkou (není součástí SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC!). 

[Lanovka na Sněžku] http://www.pecpodsnezkou.cz/lanovka/

Vzdálenost od hotelu Vyhlídka: 15 km

BOZKOVSKÉ DOLOMITOVÉ JESKYNĚ

Navštivte labyrint chodeb jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Najdete tu největší podzemní jezero v republice, stalagnáty, stalagmity a stalaktity nejrůznějších barev a tvarů, krápníky a charakteristické křemenné lavice, římsy a lišty.

[Bozkovské dolomitové jeskýně] http://www.bozkovske-jeskyne.cz

Vzdálenost od hotelu Vyhlídka: 46 km

SKÁLNÍ MĚSTA A KLÁŠTER S MUMIEMI

Spojte procházku skalními městy Kladského pomezí, které se řadí k největším v celé střední Evropě, s návštěvou broumovského klášteru ukrývajícího ve svých sklepeních 34 mumií.

[Kladské pomezí] https://kladskepomezi.cz/priroda/skalni-mesta

[Klášter Broumov] http://www.klasterbroumov.cz

Vzdálenost od hotelu Vyhlídka: 60 km