Léto

Sportovní aktivity

 

CYKLISTIKA A KOLOBĚŽKY

Užijte si skoro 70 km tras s fantastickými výhledy na krkonošské hřebeny i nejvyšší českou horu. Ať už na svém kole, nebo na elektrokole, ušetřete si šlapání do kopce a nechte se na hřebeny vyvézt – buď kabinkovou lanovkou Černohorský Express na Černou horu, nebo sedačkovými lanovkami Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou a Portášky ve Velké Úpě.

Cyklistické trasy v okolí Janských Lázní

Nechte se vyvézt kabinkovou lanovkou Černohorský Express na vrchol Černé hory a užijte si adrenalinový sjezd na koloběžce až do Janských Lázní, a to buď po Černohorské silnici, nebo kolem vyhlídky Modré kameny k Hospůdce na Formánkách.

 

PĚŠÍ TURISTIKA

Východní Krkonoše jsou plné krásných míst, které můžete objevit při svých výletech. Vyrazte na hřebenové túry od horních stanic lanovek SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, a nezapomeňte na piknikový koš, který pro Vás rádi připravíme na míru.

Trasy v okolí Janských Lázní

 

MOTOROVÉ ČTYŘKOLKY

Vyrazte na motorové čtyřkolce s instruktorem – průvodcem po cca 40 km dlouhé trase. Potkáte lesní a polní cesty, bláto, asfalt … ale i místního pastevce s domácími ovčími klobáskami.

Terénní čtyřkolky

 

Ostatní aktivity

 

STEZKA KORUNAMI STROMŮ

Krkonošská, Janské Lázně

Originální bezbariérová vyhlídková věž nabízí naučnou stezku s rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, odvážlivci se mohou dostat dolů i tobogánem.

Stezka korunami stromů

 

LANOVÝ A BABY PARK

Černohorská 323, Janské Lázně

Navštivte park s největším počtem překážek v České republice – lanový park ve stromech se skládá z cca 40 překážek ve výšce 4 až 12 m, ve dvou okruzích.

Pro Vaše děti je tu lanový Babypark určený dětem od 100 do 140 cm výšky (děti jsou jištěny bezpečným samojistícím zařízením).

Lanový park

 

RELAXPARK PEC

Pec pod Sněžkou 351, Pec pod Sněžkou

Užijte si rodinné dobrodružství v Relaxparku v Peci pod Sněžkou. Čeká Vás bobová dráha o celkové délce 900 metrů s dvoumístnými boby, které umějí dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Nepřehlédnutelná je i jízda na kladce nad hlavami turistů proudících na Sněžku a nad peckou přehradou. Děti se mohou pořádně vyřádit v areálu Lemurie s nafukovacím hradem, prolézačkami, dlouhými adrenalinovými skluzavkami a velikými trampolínami.

Relaxpark Pec

 

LÁZEŇSKÁ KOLONÁDA

Nám. Svobody 4, Janské Lázně

Navštivte secesní kolonádu v centru Janských Lázní, která byla postavena v roce 1904 pod taktovkou Johanna Blascheka z Trutnova podle návrhu vídeňského architekta Branga.

 

Tipy na výlety

 

ČERNOHORSKÝ VODOPÁD

Celá rodina si užije tento kratší a nenáročný pěší výlet. Od Hospůdky na Formánkách vyrazte po žluté turistické trase Těsným dolem. Po cestě uvidíte menší kaskády Černohorského potoka. Na konci trasy najdete největší, až 4 metry vysoký vodopád. 

Vzdálenost od hotelu: 2 km

 

PEVNOST JOSEFOV

Podzemní chodby pevnosti Josefov v době svého vzniku v 18. století představovaly asi nejrozsáhlejší podzemní komplex v Evropě. Dnešní prohlídková trasa je dlouhá 1 km. V kasematních prostorách bastionu č. I se nachází Lapidárium s originálními plastikami světců, které v letech 1723 - 1727 vytvořila umělecká dílna genia barokního sochařství Matyáše Bernarda Brauna.

Pevnost Josefov

Vzdálenost od hotelu: 43 km

 

SKÁLNÍ MĚSTA A KLÁŠTER S MUMIEMI

Spojte procházku skalními městy Kladského pomezí, které se řadí k největším v celé střední Evropě, s návštěvou broumovského klášteru ukrývajícího ve svých sklepeních 34 mumie.

Kladské pomezí

Klášter Broumov

Vzdálenost od hotelu: cca 60 km

 

ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

Seznamte se s nejrůznějšími africkými zvířaty, projeďte se výletním vláčkem mezi tematickými pavilony a výběhy, či zúčastněte se opravdového Safari! Prostřednictvím dvoupatrového Safaribusu vjeďte za brány africké divočiny s volně probíhajícími stády zeber, antilop či pakoňů, ve druhé největší zoologické zahradě v Česku. Safari je v ceně vstupného. 

ZOO Dvůr Králové

Vzdálenost od hotelu: 33 km